Dopis poslancům – hlasujte pro návrat Dětí zpátky do škol!

Tento pátek bude Sněmovna projednávat možnost návratu dětí do škol. Napište svým poslancům a řekněte jim, že děti jsou pro nás priorita. 

Kontakty na poslance vašeho kraje naleznete https://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=672.

Chcete, aby se školy co nejdřív otevřely? Pojďme napsat svým poslancům! Jinak se dřív otevřou obchody.

Klíčové argumenty:

  • Česká republika má nejdéle zavřené školy v Evropě
  • školy nejsou rizikovější než pracoviště
  • Ekonomické ztráty za každý týden zavřených škol jsou 66 miliard Kč (aktuální zpráva CERGE institutu)
  • distanční výuka není náhrada
  • školství by mělo být prioritou, přitom obchody budou otvírat dřív
  • podíl nakažených dětí ke všem nákazám je velmi nízký (MZ ČR)
  • riziko toho, že se dospělý nakazí od dítěte je mnohem menší, než že se nakazí od dospělého
    https://www.detizpatkydoskol.cz/shrnuti-studii-ze-sveta/
  • s PCR testováním jsou školy bezpečnější – jsou výsledky přesné, neinvazivní (plivací) a cenově podobné nepřesným antigenním

Můžete napsat svoje vlastní prohlášení, nebo využít vzorový dopis:

Vážená paní poslankyně, pane poslanče,

Otevřete našim dětem znovu školy! Je ostudné, pokud se rozvolňují opatření, otevírají obchody, ale většina škol zůstala zavřených. Česká republika má nejdéle zavřené školy v Evropě – za poslední rok byly školy plně otevřené pouze 10 týdnů, vysoké školy se neotevřely vůbec.

Dnes víme, že školy jsou menším rizikem než pracoviště. Z datové sady MZ ČR lze snadno spočítat, že jsou děti 5-7 krát méně nakažlivé než dospělí a to i při britské variantě. Studie z Prahy 6, 7 a 9 s PCR testy ukázala počet nakažených dětí blížící se 0. Zahraniční studie se shodují, že riziko toho, že se dospělý nakazí od dítěte je 4 krát nižší, než že se nakazí od dospělého. 

S PCR testováním jsou školy navíc bezpečnější a usnadní trasování. Minimální odhady ekonomických dopadů každého týdne zavřených škol jsou 50x vyšší než je cena PCR testů.

Školy jsou klíčové pro budoucnost našich dětí. Jejich zavřením platí naše děti obrovskou daň za COVID. Ekonomické ztráty za každý týden zavřených škol jsou 66 miliard Kč (aktuální zpráva CERGE institutu). Psychické a sociální dopady započítat nelze. 

Distanční výuka není plnohodnotnou alternativou prezenční výuky. I ta nejlepší distanční výuka nahrazuje prezenční jenom z 50%. Stovky tisíc dětí tak reálně ztratily půl roku výuky. Studenti středních a vysokých škol nebyli ve škole již rok!

Hlasujte pro to, aby se otevřely školy na prvním místě. S budoucností našich dětí nesmíme hazardovat.

Antigenní test Detekuje virové bílkoviny. Rapid antigen test odhalí nemocné na vrcholu infekce, kdy je v těle nejvyšší koncentrace těchto bílkovin. Nevýhodou je, že nejsou tak citlivé (přesné) jako standardní RT-PCR testy používané pro přesné určení nakažených. Při jejich používání nemalé procento infikovaných testem projde jako falešně negativní. Tito lidé budou za pár dní virus šířit mezi své okolí v domnění, že jsou zdraví.PCR test Detekuje přítomnost virové RNA. Je  velmi přesný a účinný. Tento test je schopný odhalit nakažené covid-19 i předtím, než jsou infekční, a umožní včasnou izolaci. Tím je tato metoda schopná zabránit přenosu viru na další hostitele.

(Informace z vládního portálu.)

Vzor dopisu ke stažení zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *